Udostępnij

 

Na I Kaliskim Festiwalu Nauki, który odbył się w miniony czwartek 21 marca pojawiły się prawdziwe tłumy młodzieży. Wydarzenie, które odbyło się na Kampusie Uniwersytetu Kaliskiego  zgromadziło blisko 100 wystawców,  których stoiska można było odwiedzać przez cały dzień trwania Festiwalu. Na początku uczestników powitał Prezydent Miasta Kalisza Pan Krystian Kinastowski oraz wiceprezydent Pan Grzegorz Kulawinek. Różnorodność stanowisk sprawiła, że młodzi ludzie z energią i zapałem przemierzali alejki, gdzie mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół, podstaw robotyki, rozbudzić swoją wyobraźnie w symulatorach lotów i wiele innych. Zwiedzający mieli również okazję zapoznać się ze stoiskiem Cechu oraz  naszych rzemieślników. Na stanowisku pracowni Fryzur Crazy Hair Monika Kołodziejek każdy mógł  zaszaleć z fryzurą poddając się koloryzacji włosów lub przeróżnym upięciom. Stanowisko PyziPyzi oraz Gucio cieszyło się ogromnym powodzeniem wśród wszystkich miłośników słodkości, którzy mieli okazję spróbować swoich sił w roli cukiernika. Drukarnia Słodkości Michał Łuczak oferował możliwość stworzenia własnej grafiki na wyrobach cukierniczych. Z kolei przy stanowisku Piekarni „Mar-Piek” Mariusza Hulaka można było podziwiać prawdziwy kunszt artystyczny podczas dekoracji chleba.

W trakcie Festiwalu nie zabrakło również prezentacji edukacyjnych. Jedną z nich miał okazję wygłosić Starszy Cechu Pan Maciej Całka, który mówił o istocie nauki zawodu w rzemiośle.

Wizyta na Festiwalu była nie tylko okazją do eksploracji różnych aspektów nauki ale również do spędzenia czasu w gronie rówieśników oraz rozwijania swoich zainteresowań.  Festiwal pokazał jak ważne jest promowanie nauki wśród młodego pokolenia, które z ogromnym zainteresowaniem odkrywało świat naukowych tajemnic.