W miniony piątek tj. 24.11 odbyło się uroczyste otwarcie Jarocińskiego Centrum Edukacji i Kariery „JaCEK”. Uroczystość ta połączona była z obchodami 70-lecia Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie.  W wydarzeniu uczestniczyło mnóstwo zaproszonych gości, wśród których znalazły się między innymi delegacje kilkunastu innych Cechów. Nasz Cech reprezentowany był przez przedstawicieli Zarządu w składzie Starszy Cechu Pan Maciej Całka, I Podstarsza Pani Monika Kołodziejek, II Podstarszy Pan Jarosław Łuczak, Pan Artur Kubik oraz Dyrektor Biura Cechu Pani Magdalena Figas.  Jarocińskie Centrum Edukacji i Kariery to część projektu „Jarocin – Miastem Jutra”. Na realizację przedsięwzięcia gmina Jarocin pozyskała ponad 3,5 mln euro z programu „Rozwój Lokalny”, Wydarzenie rozpoczęła msza święta w intencji rzemiosła odprawiona przez proboszcza  księdza prałata Dariusza Matusiaka. Następnie orszak w asyście orkiestry udał się  przed budynek Centrum Edukacji i Kariery, gdzie dokonano uroczystego otwarcia przecinając wstęgę i odsłaniając tablice pamiątkową. Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali Jarocin Sport. W jej trakcie, Starszy jarocińskiego Cechu Pan Jacek Dutkiewicz przedstawił historię Cechu. Była to również idealna okazja, do wręczenia  odznaczeń oraz pamiątkowych statuetek zasłużonym rzemieślnikom i wszystkim tym, których działania przyczyniają się do rozwoju rzemiosła. Jesteśmy przekonani, że realizacja tej inwestycji, korzystnie wpłynie na rozkwit branży szkoleniowej oraz wzmocnienie znaczenia edukacji na terenie powiatu jarocińskiego. Centrum to, stanowi istotny punkt na mapie województwa wielkopolskiego. Wierzymy, że nowa baza dydaktyczna, wysokie standardy oferowanych usług oraz wykwalifikowani pracownicy – przyczynią się do rozwoju miasta, rzemiosła, ale przede wszystkim kompetencji pośród obecnych i przyszłych pokoleń.

Raz jeszcze jako Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych życzymy wielu sukcesów, dalszej realizacji planów i zamierzeń służących mieszkańcom, a w nowej siedzibie przyjemnej i owocnej pracy!