7 listopada w kaliskim Ratuszu, pomiędzy naszym Cechem a Miastem Kalisz reprezentowanym przez Pana Prezydenta Krystiana Kinastowskiego został podpisany List Intencyjny dotyczący współpracy w zakresie rozwoju kaliskiego rzemiosła i wsparcia szkolnictwa zawodowego. Jednym z celów podpisania listu  jest powołanie do życia Inkubatora Rzemiosła, którego inicjatywa utworzenia powstała już w na początku 2021 roku. Siedziba Inkubatora będzie znajdowała się na ul. Podgórze, która od wielu lat skupiała mistrzów z wielu branż, między innymi z zakresu szewstwa i krawiectwa.  Będzie to miejsce w którym organizowane będą liczne szkolenia, konkursy, wydarzenia związane z rzemiosłem.  Mamy nadzieję, że dzięki temu miejscu,  zawody uznawane za zawody ginące ponownie staną się atrakcyjne dla młodych uczniów, chcących zostać rzemieślnikami. Warto wspomnieć również o kaliskiej mapie rzemiosła, która ułatwi mieszkańcom dostęp do usług z różnych dziedzin jak również przyszłym czeladnikom znalezienie miejsca do realizacji praktycznej nauki zawodu. Dziękujemy Panu Prezydentowi Krystianowi Kinastowskiemu oraz Miastu Kalisz za podjęcie tych wspólnych wysiłków i umożliwienie realizacji zaplanowanych działań.

Pełna treść podpisanego Porozumienia